Novinky

Advokátní kancelář Randl Partners se stala členem mezinárodní aliance GALA
Pavel Randl a Irena Lišková se stali členy mezinárodní aliance GALA sdružující advokáty, kteří se specializují na oblast reklamního práva.

GALA zajistí klientům Randl Partners prostřednictvím partnerských advokátních kanceláří po celém světě komplexní právní poradenství a odpovědi na otázky důležité pro mezinárodní skupiny, podnikatele, inzerenty i reklamní agentury.

Praha, srpen 2019
Konec vyrovnávacích období a rozvrhování pracovní doby, jak je známe dnes? Michal Peškar hledá odpověď v magazínu epravo.cz
Zásadní změnu v pojetí tzv. vyrovnávacích období v pracovní době přináší rozsudek Soudního dvora Evropské unie.

V rozsudku Soudního dvora Evropské unie se řeší výklad směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/88/ES o některých aspektech úpravy pracovní doby, konkrétně článků 6, 16, 17 a 19, které stanovují maximální délku pracovní doby zaměstnanců. Vzhledem k nastavení českého zákoníku práce se tento nový výklad dotkne úplně všech zaměstnanců. Jak zaměstnanců s rovnoměrně rozvrženou pracovní dobou, kde bude nutné podrobněji hlídat množství vykonané práce přesčas, tak zejména zaměstnanců s nerovnoměrným rozvržením pracovní doby. U těchto zaměstnanců může dojít k porušení uvedeného pravidla i bez toho, aniž by konali práci přesčas. Při výkonu práce přesčas pak velice snadno a rychle.

Praha, červen 2019
Nataša Randlová si v Právním prostoru všímá působení 'moderních odborů'
Článek se zamýšlí nad tím, jak má v souladu se zákonem jednat zaměstnavatel, u něhož působí virtuální odbory.

Moderní odbory jsou anonymní, se zaměstnavatelem se napřímo scházet nechtějí – mají na to telekonference a pokud jde o projednávání a informování, to má zaměstnavatel činit prostřednictvím webového rozhraní, které za tím účelem vytvořili. "Když vám oznámení od moderních odborů přijde, doporučuji prozkoumat spolkový rejstřík a podívat se, kde všude moderní odbory působí – není to zrovna málo zaměstnavatelů. Je určitě dobré pročíst si jejich stanovy. A pak nelze zapomenout na to, že odbory jsou sociálním partnerem a jako partner mají řadu povinností, které se rozhodně nedají dělat přes webové rozhraní," doporučuje Nataša Randlová. 

Praha, červen 2019
Nataša Randlová v Hospodářských novinách komentovala zpřísnění evidence pracovní doby
Soudní dvůr Evropské unie vynesl rozsudek, který zaměstnavatelům nařizuje přesnou evidenci pracovní doby bez ohledu na to, kde a kdy člověk práci vykonává.

Soudní dvůr Evropské unie zpřísnil evidenci pracovní doby. "České pracovní právo už evidenci pracovní nařizuje. Musí se evidovat začátek a konec odpracované směny, přesčas, noční práce nebo odpracovaná doba v době pracovní pohotovosti," uvádí Nataša Randlová v článku Píchačky budou i na práci doma.

Praha , květen 2019
Ratingová agentura The Legal 500 ocenila Randl Partners
Advokátní kancelář Randl Partners poprvé získala doporučení renomované ratingové agentury The Legal 500.

V novém vydání publikace, která tradičně doporučuje nejlepší právní kanceláře a advokáty, bodovala advokátní kancelář Randl Partners hned dvakrát: JUDr. Nataša Randlová, Ph.D obdržela individuální ocenění pro tři největší osobnosti českého pracovního práva a pracovněprávní tým Randl Partners zařadila publikace The Legal 500 mezi vysoce doporučované kanceláře (Band 2). „Z mezinárodního ocenění máme radost, protože vychází z hodnocení klientů a konkurenčních advokátů z praxe, a zároveň je pro nás výzvou, abychom v příštích letech vystoupali až samotný vrchol žebříčku. Je to milý dárek k desátým narozeninám naší kanceláře, které letos slavíme,“ uvádí JUDr. Nataša Randlová, Ph.D.

Společnost The Legal 500 poskytuje nejrozsáhlejší celosvětové pokrytí doporučených advokátních kanceláří a advokátů ve více než 100 zemích. Informace ze žebříčků využívají komerční i soukromí klienti, firemní poradci, generální ředitelé, finanční ředitelé, studenti a odborní poradci i další referenční pracovníci.

Praha, duben 2019
Nataša Randlová v Lidových novinách diskutovala o chybějících soudních přísedících
Respektovaná expertka na pracovní právo působí také jako soudní přísedící. Své zkušenosti a motivaci, které ji k této práci přivedla, přiblížila čtenářům Lidových novin. Článek Marné hledání nových přísedících vyšel v rubrice Právo a justice 8. dubna 2019.

Jako přísedící pracuje Nataša Randlová již zhruba pět let. "Když jsem se rozhodovala, zda nabídku přijmu či nikoliv, nebrala jsem v úvahu, že jsem spolumajitelka advokátní kanceláře, ale to, že bych chtěla dělat něco prospěšného, využít svých znalostí i pro něco jiného než je klientská práce. Moje první volba tehdy byla právě ta přísedící v pracovněprávním senátu," uvádí. "Přála bych si, aby v soudních síni zasedalo více přísedících s právním vzděláním – podnikových právníků, právníků ze státní sféry, advokátů." 

Praha, duben 2019
Opět na předních místech žebříčku CHAMBERS EUROPE 2019
Prestižní britský žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2019 potvrdil pozici pracovněprávního týmu Randl Partners již podeváté v řadě na nejvyšší úrovni hodnocení (Band 1).

Prestižní britský žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2019 potvrdil pozici pracovněprávního týmu Randl Partners již podeváté v řadě na nejvyšší úrovni hodnocení.

Vedoucí týmu a spoluzakladatelka kanceláře Nataša Randlová zároveň byla poosmé v řadě ohodnocena jako „osobnost s výjimečnou reputací ve svém oboru“ (Star Individual).

Praha, březen 2019
Tisková zpráva - Advokátní kancelář Randl Partners rozšiřuje řady svých partnerů
Od 1. března 2019 rozšíří řady partnerů pražské advokátní kanceláře Randl Partners Lukáš Hofman, Ondřej Chlada, Irena Lišková a Michal Peškar.

Nataša a Pavel Randlovi nyní nabídli partnerství čtyřem advokátům, se kterými dlouhodobě spolupracují. „Nabídku partnerství chápeme jako výraz ocenění jejich osobních i profesních kvalit, které prověřila naše dlouhodobá spolupráce, a současně jako poděkování za významný přínos pro naši advokátní kancelář,“ uvádí Pavel Randl, zakládající partner Randl Partners.

„Naší vizitkou vždy bylo vyvážené a spolehlivé právní poradenství nejvyšší úrovně ve všech aspektech pracovního a obchodního práva, rodinný přístup a osobní kontakt s klienty. Věřím, že noví partneři přinesou nové podněty, abychom mohli poskytovat své služby našim klientům na stále vyšší úrovni,“ dodává Nataša Randlová, zakládající partnerka Randl Partners.

Novými partnery advokátní kanceláře Randl Partners se od 1. března 2019 stávají Lukáš Hofman, Ondřej Chlada, Irena Lišková a Michal Peškar.

Praha, únor 2019
Ondřej Chlada poskytl Hospodářským novinám rozhovor o takzvaném švarcsystému
V účinném boji proti švarcsystému by podle Ondřeje Chlady pomohlo snížení rozdílu mezi zdaněním zaměstnanců a živnostníků.

Prokázat švarcsystém je u řady oborů složité a inspektoři je raději ani nekontrolují, říká Ondřej Chlada. Především u složitých a specializovaných oborů, jako je IT, je ale velmi náročné prokázat, že se firmy této formy nelegálního zaměstnávání dopouštějí.  Na otázku, proč je tak složité švarcsystém vymýtit, Ondřej Chlada odpovídá:

Když máte pásovou výrobu a pracují tam samí zaměstnanci či agenturní pracovníci a najednou se mezi nimi objeví podnikatel, tak je to jasné. Ale ajťák pracující na švarc­systém může snadno tvrdit, že je nezávislý programátor a dělá pro různé firmy. Běžný člověk složité práci IT expertů příliš nerozumí a neumí si představit, jak to funguje. Mnohdy jsou tam sice znaky vztahu zaměstnance a zaměstnavatele naplněny, ale prokázat to je náročné. Firmy to navíc často různě maskují. Proto se inspektoři zaměřují spíše na oblasti jako stavebnictví či výrobu, kde získají důkazy o nelegálním zaměstnávání snáze a kde se zároveň často objevují i případy cizinců pracujících načerno.

Praha, únor 2019
Tisková zpráva - Advokátní kancelář Randl Partners dlouhodobě podporuje handicapované
Nataša a Pavel Randlovi zakoupili pro obecně prospěšnou společnost REHALB přístroj, který poslouží k rehabilitaci lidí, jež zdravotní postižení po onemocnění nebo úraz upoutaly na invalidní vozík.

Dynamický vertikalizátor umožňuje tělu stát v přirozené poloze, tělo pacienta na něm může provádět vědomé pohyby bez ztráty rovnováhy. Slouží k prevenci kontraktur, usnadňuje dýchání a provzdušnění plic, má kladný vliv na senzoriku, motoriku a také na psychiku. 

Randlovi se však angažují v podpoře i dalších neziskových organizací. Dva speciální pánevní pásy, které slouží k rychlé stabilizaci zlomenin pánve, věnovali plzeňskému občanskému sdružení Life Saving Support. Poskytováním právních služeb podporují Randlovi Kontakt bB – Plaveckou akademii bez bariér.  Pomáhají i neziskové organizaci Černí koně, která vyrábí handbike kola pro postižené děti a v současné době je jediným výrobcem kol tohoto typu v České republice. 

Praha, prosinec 2018
Forbes 2018: Nataša Randlová mezi 111 nejvlivnějšími ženami Česka
Žebříček nejvlivnějších žen byl v ČR vyhlášen už posedmé - popáté se v něm objevuje jméno Nataši Randlové.

Magazín Forbes sestavoval v letošním roce žebříček nejvlivnějších českých žen již posedmé. Jeho cílem je podpořit tyto ženy a zároveň inspirovat ostatní. Zaměřuje se nejen na manažerky, majitelky / podnikatelky, ženy ve veřejném sektoru, ale také ženy v neziskovém sektoru, kultuře, sportu a tzv. opinion leaders.

U majitelek a manažerek firem sledoval magazín hospodářské výsledky, objemy peněz, nad nimiž mají kontrolu a přímý vliv, jejich podíly ve firmách, ale také to, kolik zákazníků jejich rozhodnutí může přímo ovlivnit.

Kompletní žebříček poté naleznete v listopadovém vydání magazínu Forbes.

Praha, listopad 2018
Nejvyšší hodnocení v žebříčku Chambers Europe 2018 - 2019
Prestižní britský žebříček Chambers Europe potvrdil pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení (Band 1).

V roce 2018 již po osmé v řadě potvrdil prestižní britský žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení.

Vedoucí týmu a spoluzakladatelka kanceláře Nataša Randlová zároveň byla po sedmé v řadě ohodnocena jako „osobnost s výjimečnou reputací ve svém oboru“ (Star Individual).

Praha, červen 2018
Randl Partners v ročence významných advokátních kanceláří v ČR pro rok 2018
Elektronický internetový deník EPRAVO.CZ vydal nové číslo ročenky významných advokátních kanceláří v České republice, a to pro období 2018.

Cílem autorů publikace je především přinést zadavatelům právních služeb přehled o trhu a jednotlivých právnických firmách.

Praha, červen 2018
Nataša Randlová a Ondřej Chlada mezi Best Lawyers
Mezi nejlepší experty v oblasti pracovního práva a zaměstnanosti v České republice patří podle žebříčku Best Lawyers 2018-19 JUDr. Nataša Randlová, Ph.D. a Mgr. Ondřej Chlada.

Prestižní anketa Best Lawyers každoročně vyhodnocuje význačné osobnosti právní praxe v různých oborech práva v 65 zemích světa. Šesté vydání Best Lawyers pro Českou republiku zařadilo Natašu Randlovou a Ondřeje Chladu mezi 15 nejúspěšnějších advokátů v oblasti pracovního práva v Česku. „Žebříček vychází z důkladného průzkumu a detailního hodnocení kolegů z konkurenčních kanceláří. O to víc nás zařazení mezi Best Lawyers těší,“ říká Nataša Randlová, jednatelka Randl Partners, advokátní kancelář, s.r.o.

Praha, červen 2018
Advokátní kancelář Randl Partners mění právní formu
Dovolujeme si oznámit, že naše advokátní kancelář s účinností k 1.1.2018 změnila právní formu ze sdružení na společnost s ručením omezeným. Věříme, že naší kanceláři zachováte přízeň i po změně právní formy a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

Praha, leden 2018
Forbes 2017: Nataša Randlová mezi 100 nejvlivnějšími ženami Česka
Žebříček nejvlivnějších žen byl v ČR vyhlášen už pošesté - počtvrté se v něm objevuje jméno Nataši Randlové.

Magazín Forbes sestavoval v letošním roce žebříček nejvlivnějších českých žen již pošesté. Jeho cílem je podpořit tyto ženy a zároveň inspirovat ostatní. Zaměřuje se nejen na manažerky, majitelky / podnikatelky, ženy ve veřejném sektoru, ale také ženy v neziskovém sektoru, kultuře, sportu a tzv. opinion leaders.

U majitelek a manažerek firem sledoval magazín hospodářské výsledky, objemy peněz, nad nimiž mají kontrolu a přímý vliv, jejich podíly ve firmách, ale také to, kolik zákazníků jejich rozhodnutí může přímo ovlivnit.

Kompletní žebříček poté naleznete v listopadovém vydání magazínu Forbes.

Praha, listopad 2017
Nataša Randlová poskytla obsáhlý rozhovor Lidovým novinám a webu Česká pozice
Získali jsme něco jako známku kanceláře, kam se klienti obracejí, s nejvyhrocenějšími nebo složitými právními spory, říká Nataša Radlová. Velmi mě baví, když se třeba snažíme nabourat ustálenou judikaturu.

Nataša Randlová odpovídá na otázku, zdali cítí ve firmách tlak zaměstnanců na zvyšování mezd:

Tlaky jsou ohromné. Odborové organizace intenzivně tlačí na zvyšování mezd. Jenže lidé si často neuvědomují, jakou hodnotu mají různé benefity – školky, penzijní připojištění, stravenky, poukázky na fitness. Ani příjemné prostředí ve firmě není zadarmo. Kolektivní vyjednávání často zamrznou právě na otázce mezd, proto jsme k tomu přizváni my právníci.

Firmy by rády investovaly peníze do kvalitních zaměstnanců, ale bojí se, že plošné zvýšení mezd dopadne i na špatné zaměstnance. Obvykle se tedy dohodnou bonusy za výkon nebo dobré pracovní výsledky. Firmy, se kterými spolupracujeme, na lidech nechtějí šetřit, ale nechtějí, aby se peníze dostaly k těm, kteří si to nezaslouží.

Praha, srpen 2017
Michal Peškar vystoupil na ČT24 v pořadu Týden v justici
Jedním z témat pořadu Týden v justici, který vysílala Česká televize 4. 6. 2017, bylo i rozhodnutí soudů týkající se výpovědi kvůli alkoholu.

Nejvyšší soud nedávno potvrdil rozhodnutí nižších soudů, že zjištění alkoholu v dechu automaticky neznamená, že je zaměstnanec alkoholem současně ovlivněn. Podle názoru soudů do hladiny 0,49‰ alkoholu v krvi je dotyčná osoba alkoholem prakticky neovlivněna, a nejde proto o porušení povinnosti, na základě kterého lze se zaměstnancem rozvázat pracovní poměr výpovědí.

Michal Peškar v pořadu Týden v justici vysvětloval, jak toto rozhodnutí ovlivní možnost postihovat zaměstnance za konzumaci alkoholu na pracovišti.

Praha, červen 2017
Nejvyšší hodnocení v žebříčku Chambers Europe 2017
Již po sedmé v řadě potvrdil prestižní britský žebříček Chambers Europe pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení (Band 1).

V roce 2017 již po sedmé v řadě potvrdil prestižní britský žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení.

Vedoucí týmu a spoluzakladatelka kanceláře Nataša Randlová zároveň byla po šesté v řadě ohodnocena jako „osobnost s výjimečnou reputací ve svém oboru“ (Star Individual).

Praha, duben 2017
Randl Partners právnickou firmou roku 2016 - opět v oboru Pracovní právo
Po dvou letech advokátní kancelář Randl Partners opět ovládla kategorii Pracovní právo v žebříčku vedoucích právnických firem roku 2016 v ČR a titul v této oblasti tak v roce 2016 získala již popáté.

Po loňském premiérovém titulu v nově hodnocené kategorii „Právnická firma podporující ženy v advokacii“ se Randl Partners v letošním ročníku soutěže opět vrátili na pomyslné první místo v odborné kategorii Pracovní právo. Na slavnostním galavečeru v pražském Paláci Žofín převzali ocenění partneři kanceláře Nataša a Pavel Randlovi.

Kompletní výsledkovou listinu soutěže naleznete na www.pravnickafirmaroku.cz

Praha, listopad 2016
Forbes 2016: Nataša Randlová opět mezi 75 nejvlivnějšími ženami Česka
Žebříček nejvlivnějších žen byl v ČR vyhlášen už popáté - potřetí se v něm objevuje jméno Nataši Randlové.

Magazín Forbes sestavoval v letošním roce žebříček nevlivnějších českých žen již popáté. Jeho cílem je podpořit tyto ženy a zároveň inspirovat ostatní. Zaměřuje se nejen na manažerky, majitelky / podnikatelky, ženy ve veřejném sektoru, ale také ženy v neziskovém sektoru, kultuře, sportu a tzv. opinion leaders.

Umajitelek a manažerek firem sledoval magazín hospodářské výsledky, objemy peněz, nad nimiž mají kontrolu a přímý vliv, jejich podíly ve firmách, ale také to, kolik zákazníků jejich rozhodnutí může přímo ovlivnit.

Prvních 10 jmen z žebříčku najdete v on-line článku zde.

Kompletní žebříček poté naleznete v listopadovém vydání magazínu Forbes s datem 3. 11. 2016.

Praha, listopad 2016
Stanovisko Randl Partners k rozhodnutí ÚS ČR ohledně souběhu funkcí
K nedávnému přelomovému rozhodnutí Ústavního soudu ČR zaujala advokátní kancelář Randl Partners oficiálnní stanovisko.

Souběh funkcí má v rámci právního poradenství poskytovaného advokátní kanceláří Randl Partners přesah jako do oblasti pracovního, tak do oblasti obchodního práva.

Kancelář proto zaujímá k tomuto přelomového rozhodnutí ÚS ČR níže připojené oficiální stanovisko. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu office@randls.com.

Praha, říjen 2016
Česká advokátní komora pověřena mimosoudním řešením sporů mezi advokáty a spotřebiteli
Česká advokátní komora byla dne 5. 2. 2016 pověřena Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR mimosoudním řešením spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze Smluv o poskytování právních služeb.

Novela zákona o ochraně spotřebitele (zákon č. 378/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony) přináší novinku v oblasti vztahů mezi advokáty a jejich klienty-spotřebiteli, a to možnost mimosoudního řešení jejich případného sporu (označované též „ADR“ – z angl. Alternative Dispute Resolution).

Cílem nové právní úpravy je umožnit spotřebitelům vyřešení sporu ze smlouvy o poskytování právních služeb mimosoudní cestou, jednodušším způsobem a méně nákladně. K tomu, aby toto řízení mohlo být zahájeno, je však třeba splnit určité náležitosti, a aby bylo úspěšné, musí mít obě strany vůli svůj spor vyřešit.

Praha, říjen 2016
Nataša Randlová mezi nejvýznamnějšími českými právničkami
Měsíčník Právní rádce sestavil již druhý přehled významných českých právniček. Jedním ze jmen, které se v seznamu v rámci advokacie objevilo, je jméno Nataši Randlové.

Publikace Právní rádce vydávaná mediálním domem Economia přinesla opět po roce přehled významných českých právniček. Seznam více než 60 jmen zahrnuje jak soudkyně, advokátky, notářky či státní zástupkyně, tak poslankyně a podnikové právničky. Mezi vlivnými jmény v českém právním prostředí významných právniček se objevila i Nataša Randlová.

V úterý 1. listopadu 2016 se poté konalo Setkání významných právniček, při jehož příležitosti pořadatel setkání a tvůrce přehledu významných českých právniček předal ocenění ProBono & CSR 2016. Nataša Randlová spolu s Jarmilou Chlumovou se za Randls slavnostního večera účastnily.

Fotografie z akce jsou k prohlédnutí zde.

Praha, říjen 2016
Nataša Randlová a Petr Hůrka přednášejí online v rámci EPRAVO.CZ Institute
Koncem května 2016 byl pod hlavičkou odborného právnického serveru EPRAVO.CZ spuštěn jedinečný projekt online videokurzů pod názvem EPRAVO.CZ Institute.

V dnešní hektické době, kdy času na studium má každý méně a méně, představují videokurzy a online přednášky velmi zajímavou novinku na trhu se vzděláním. EPRAVO.CZ nyní přichází s produktem online videokurzů, které posluchačům umožní mít k dispozici přednášky těch nejlepších lektorů v jednotlivých oborech práva - v čase a na místě, kdy se to účastníkům hodí.

Na adrese www.epravo.cz/eshop si můžete prohlédnout nabídku všech dostupných kurzů, mezi nimiž najdete i základy pracovního práva v podání Nataši Randlové (zde) a Petra Hůrky (zde).

A jaké jsou výhody online přednášek z dílny EPRAVO.CZ Intitute?

  • přístupnost z domova i kanceláře, z tabletu či mobilu, v ČR i v zahraničí
  • možnost opakovaného přehrávání v čase, který se vám hodí
  • komplexní prezentace vybrané problematiky, vč. využití grafiky
  • reflexe nejaktuálnějších změn a diskutovaných otázek

Přejeme vám úspěšné studium!

A pokud přeci jen dáváte přednost osobní účasti na vzdělávacích akcích, nezapomeňte se podívat na aktuální nabídku pracovněprávních školeních Randls Training, případně si napsat o sestavení vašeho školení na míru. Všechny potřebné informace najdete na adrese www.randlstraining.cz.

Praha, květen 2016
Nejvyšší hodnocení v žebříčku Chambers Europe 2016
Již po šesté v řadě potvrdil prestižní britský žebříček Chambers Europe pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení (Band 1).

V roce 2016 již po šesté v řadě potvrdil prestižní britský žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení.

Vedoucí týmu a spoluzakladatelka kanceláře Nataša Randlová zároveň byla po páté v řadě ohodnocena jako „osobnost s výjimečnou reputací ve svém oboru“ (Star Individual).

Praha, duben 2016
Randls Běh pro Světlušku 2016
Nočním během pro Světlušku 2016 jsme v pražské Stromovce podpořili dobrou věc a užili si jedinečnou atmosféru nočního běhu s čelovkami.

KE STARTU, PŘIPRAVIT, ČELOVKY NASADIT! 

Takto odstartoval NOČNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU 2016 v pražské Stromovce ve čtvrtek 14. dubna ve 21 hodin. Tým Randls běžců a běžkyň byl u toho a nočním během si užil jedinečnou atmosféru pražské Stromovky plné běžících světlušek. Vedle toho advokátní kancelář Randl Partners zaplacením startovného podpořila dobrou věc - konkrétně Světlušku - Nadační fond Českého rozhlasu.

Několik fotografií ze zážitkového nočního běhu najdete níže:

Praha, duben 2016
Advokátní kancelář partnerem mladých spisovatelských nadějí
Stejně jako v loňském roce, i letos se Randl Partners rozhodli podpořit mladé literáty píšící anglicky v celorepublikové soutěži „National Literary Awards for Young Writers".

Literární soutěž „National Literary Awards For Young Writers“ se České republice se pořádá již 9. rokem a je určena mladým českým a slovenským spisovatelům. Každoročně vyhlašované téma povídky, kterou musí autoři do 19 let napsat v angličtině, pravidelně přiláká stovky nadějných literátů, z jejichž prací odborná porota vybere vítěze jednotlivých kategorií podle věku i absolutního vítěze, který se mimo jiné podívá na prodloužený víkend do skotského Edinburghu. 

Tématem pro rok 2015, jehož slavnostní vyhlášení proběhlo 5. února 2016 v Zrcadlové kapli pražského Klementina, bylo "Crossing Broders".

Praha, únor 2016
Pátý titul PRÁVNICKÉ FIRMY ROKU pro Randl Partners
V letošním ročníku soutěže PRÁVNICKÁ FIRMA ROKU získala advokátní kancelář Randl Partners premiérové vítězství v nově zařazené zvláštní kategorii „Firma roku podporující ženy v advokacii“.

Po čtyřech titulech Právnické firmy roku 2009, 2010, 2012 a 2014 v odborné kategorii Pracovní právo, v níž Randl Partners nadále zůstávají mezi velmi doporučovanými kancelářemi, tak tým právníků a právniček Randls přidává v letošním roce neméně důležité vítězné ohodnocení svého působení na českém právním trhu.

Na slavnostním galavečeru v pražském hotelu Internacional převzali ocenění partneři kanceláře Nataša a Pavel Randlovi.

Žebříček nejlépe hodnocených advokátních kanceláří v patnácti odborných a devíti zvláštních kategoriích si můžete prohlédnout na stránkách www.pravnickafirmaroku.cz.  

Praha, listopad 2015
Nataša Randlová opět mezi nejvlivnějšími ženami Česka
Nataša Randlová je podle žebříčku magazínu Forbes mezi 75 nejvlivnějšími ženami Česka.

Listopadové vydání prestižního magazínu Forbes CZ zveřejnilo žebříček 75 nejvlivnějších žen Česka. Stejně jako v roce 2013 se i letos mezi takové osobnosti řadí Nataša Randlová.

Žebříček letos magazín sestavoval již po čtvrté. Jeho cílem je podpořit tyto ženy a zároveň inspirovat ostatní. Zaměřuje se nejen na manažerky, majitelky / podnikatelky, ženy ve veřejném sektoru, ale také ženy v neziskovém sektoru, kultuře, sportu a tzv. opinion leaders.

Magazín u majitelek a manažerek firem sledoval hospodářské výsledky, objemy peněz, nad nimiž mají kontrolu a přímý vliv, jejich podíly ve firmách, ale také to, kolik zákazníků jejich rozhodnutí může přímo ovlivnit.

Kompletní žebříček naleznete v aktuálním vydání magazínu Forbes.

Praha, listopad 2015
Staňte se členy diskusní skupiny Randls Training na Linked In
Pojďte s námi diskutovat o pracovněprávních novinkách v rámci naší zájmové skupiny Randls Training na sociální síti Linked In.

Všechny zájemce, kteří se k naší skupině přidají, informujeme nejen o našich aktuálních školeních a akcích, ale především také o různých legislativních novinkách a změnách, aktuální judikatuře a dalších důležitých oblastech našeho společného HR života.

Připojte se k nám a budete neustále v obraze!

Odkaz na skupinu Randls Training na profesní síti LinkedIn naleznete zde.

Praha, říjen 2015
Pracovněprávní přednáška z cyklu Prague Summer School 2015 v Randls Training
V rámci vzdělávacího programu Prague Summer School on International Business Transactions 2015 se v našem vzdělávacím centru Randls Training konala interaktivní přednáška Nataši Randlové na téma základů evropského práva.

V rámci letošního ročníku vzdělávacího programu Prague Summer School on International Business Transactions měli čínští studenti a studentky možnost přijít si poslechnout přednášku Nataši Randlové na téma "Základy evropského prácovního práva" do prostor vzdělávacího centra Randls Training. 

Přibližně 30 budoucích čínských právníků tak zasedlo do lavic v naší přednáškové místnosti a spolu se třemi lektorkami (Natašu Randlovou doplnila koncipientka Randl Partners Lucie Hořejší a stážistka Sofie Bessisso) prošlo rychlokurzem na základní evropské pracovněprávní směrnice a nařízení, na nichž stojí národní právní systémy jednotlivých členských států.

Více fotografií z přednášky si můžete prohlédnout na stránkách Randls Training.

Randls Training/Praha, červenec 2015
Randl Partners za srdce bez infarktu
V rámci podpory kampaně "Jednej rychle. Zachraň život." se právníci Randl Partners proškolili v oblasti CPR a první pomoci.

Jako partneři osvětové kampaně v boji proti infarktu se právníci Randl Partners rozhodli absolvovat školení CPR a základů první pomoci. Spolu s lékařkou Zuzanou Kaifoszovou a velitelem jednotky E.R.S. Pavlem Olivou se tak koncipienti i advokáti Randl Partners v rámci školení naučili rozpoznávat příznaky infarktu, dozvěděli se, jak je třeba v krizové situaci jednat, a prakticky si také vyzkoušeli, jak je možné zachránit lidský život.

Randls Training/Praha, červen 2015
Opět na předních místech žebříčku CHAMBERS EUROPE 2015
Prestižní britský žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2015 potvrdil pozici pracovněprávního týmu Randl Partners již po páté v řadě na nejvyšší úrovni hodnocení (Band 1).

Prestižní britský žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2015 potvrdil pozici pracovněprávního týmu Randl Partners již po páté v řadě na nejvyšší úrovni hodnocení.

Vedoucí týmu a spoluzakladatelka kanceláře Nataša Randlová zároveň byla po čtvrté v řadě ohodnocena jako „osobnost s výjimečnou reputací ve svém oboru“ (Star Individual).

Výbornou pozici si v rámci hodnocení Chambers Europe 2015 udržela také další právnička týmu Tereza Kadlecová.

Praha, květen 2015
Nataša Randlová nominována mezi EUROPE WOMEN IN BUSINESS LAW 2015
V rámci mezinárodního žebříčku Europemoney Legal Media Group EUROPE WOMEN IN BUSINESS LAW AWARDS 2015 byla Nataša Randlová nominována mezi osm nejlepších evropských právniček v oblasti pracovního práva a zaměstnanosti.

Britská společnost Euromoney Legal Media Group vybrala v rámci pátého ročníku žebříčku EUROPEAN WOMEN IN BUSINESS LAW AWARDS celkem osm kandidátek z celé Evropy, které jsou výjimečné ve svých oborech a právní praxi (nejen ve svém regionu) obohatily svými originálními nápady, inovacemi a celkovým osobním přístupem. 

Londýn, duben 2015
Randl Partners oceněni jako Best Immigration Law Firm 2015
V rámci hodnocení 2015 Global Mobility & Immigration Awards udělil prestižní britský magazín Acquisition International advokátní kanceláři Randl Partners ocenění Best Immigration Law Firm 2015 pro Českou republiku.

Stejně jako v loňském roce, také letos udělil prestižní britský magazín Acquisition International advokátní kanceláři Randl Partners ocenění Best Immigration Law Firm 2015 pro Českou republiku, a to v rámci hodnocení 2015 Global Mobility & Immigration Awards. Pořadí bylo vyhodnoceno na základě hlasování čtenářů magazínu, partnerských společností a odborné poroty. Ceny jsou udělovány společnostem, které jsou opravdovými experty ve svých oblastech. Jednotliví účastníci jsou nominováni do hodnocení na základě doporučení jejich klientů.

Londýn, duben 2015
Randl Partners podporují mladé literární talenty
Advokátní kancelář Randl Partners se stala jedním z partnerů soutěže pro mladé talenty píšící anglicky „National Literary Awards For Young Writers“.

Literární soutěž „National Literary Awards For Young Writers“ je určena mladým literátům do 19 let a v České republice se pořádá již od roku 2007. Každoročně vyhlašované téma povídky, kterou mladí autoři mají napsat v angličtině, pravidelně přiláká stovky mladých literátů, z jejichž prací odborná porota vybere vítěze jednotlivých kategorií podle věku a absolutního vítěze, který se mimo jiné podívá na prodloužený víkend do skotského Edinburghu.

„Baví nás podporovat mladé nadané autory a často žasneme, jakou vysokou úroveň mají jejich příspěvky. Mimoto je soutěž skvěle organizovaná a s jejími pořadateli je radost spolupracovat,“ komentuje zapojení Randl Partners partnerka kanceláře Nataša Randlová.

Více o soutěži naleznete zde.

Praha, leden 2015
Randl Partners po čtvrté PRÁVNICKOU FIRMOU ROKU
Advokátní kancelář Randl Partners znovu ovládla kategorii Pracovní právo v soutěži Právnická firma roku 2014. V této kategorii se pracovněprávnímu týmu Randls podařilo zvítězit již v letech 2012, 2010 a 2009.

Již sedmý ročník soutěže Právnická firma roku vyhlásilo epravo.cz pod záštitou ministryně spravedlnosti prof. JUDr. Heleny Válkové, CSc. a České advokátní komory. Hodnocení všech odborných kategorií zahrnovalo hodnocení externích hodnotitelů nezávislých na účastnících a pořadateli a hodnocení pořadatele jakožto nezávislého subjektu dlouhodobě monitorujícího činnost kanceláří. Výsledkem je žebříček nejlépe hodnocených advokátních kanceláří v patnácti odborných kategoriích, který si můžete prohlédnout na stránkách www.pravnickafirmaroku.cz.

Praha, listopad 2014
Randl Partners se připojili ke kampani za zdravé srdce
Advokátní kancelář Randl Partners se připojila k oslavám Světového dne srdce, který každoročně připadá na datum 29. září.

V rámci kampaně Jednej rychle. Zachraň život se namísto polední pauzy tým advokátů, koncipientů i studentů Randls vypravil na pěší výlet za zdravé srdce. Na Světový den srdce tak členové Randls dohromady ušli celkem přes 105 tisíc kroků za srdce bez infarktu.

Kampaň Jednej rychle. Zachraň život se věnuje nejen včasné léčbě srdečních onemocnění, ale také jejich prevenci. Právě na tuto část jsme chtěli svým výletem a následným zdravým obědem upozornit,“ popisuje aktivní přístup členů obchodněprávního i pracovněprávního týmu Randls Nataša Randlová, advokátka a partnerka kanceláře. „Právě sedavá zaměstnání u počítače podobná našemu v kombinaci s rychlým a nezdravým jídlem a nedostatkem pohybu jsou hlavními příčinami onemocnění srdce – tomu je třeba předcházet a to by si měl také každý uvědomit,“ dodává Nataša Randlová.

Více informací o kampani naleznete zde.

Praha, září 2014
Randl Partners si drží vysoké hodnocení v žebříčku Chambers Europe
Již po čtvrté v řadě potvrdil žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2014 pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení.

Již po čtvrté v řadě potvrdil žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2014 pozici pracovněprávního týmu Randl Partners na nejvyšší úrovni hodnocení (Band 1). Po třetí poté obhájila vedoucí týmu a spoluzakladatelka kanceláře Nataša Randlová jedinečné prestižní hodnocení „osobnosti s výjimečnou reputací ve svém oboru“ (Star Individual). Žebříček ji tak nadále označuje za „jedničku“ na pracovní právo v České republice.

Výborné pozice si v rámci hodnocení Chambers Europe 2014 udržely také další dvě právničky týmu, což se stejně jako loni ani letos žádné české advokátní kanceláři v oblasti pracovního práva nepovedlo.

Praha, září 2014
Randl Partners oceněni jako Best Immigration Law Firm 2014 Czech Republic
V rámci hodnocení 2014 Global Mobility & Immigration Awards udělil prestižní britský magazín Acquisition International advokátní kanceláři Randl Partners ocenění Best Immigration Law Firm 2014 pro Českou republiku.

V rámci hodnocení 2014 Global Mobility & Immigration Awards udělil prestižní britský magazín Acquisition International advokátní kanceláři Randl Partners ocenění Best Immigration Law Firm 2014 pro Českou republiku. Pořadí bylo vyhodnoceno na základě hlasování čtenářů magazínu, partnerských společností a odborné poroty. Ceny jsou udělovány společnostem, které jsou opravdovými experty ve svých oblastech. Jednotliví účastníci jsou nominováni do hodnocení na základě doporučení jejich klientů.

Více informací o projektu nalezenete zde.

Londýn, srpen 2014
Randl Partners podpořili konferenci Corporate governance ve střední Evropě
Advokátní kancelář Randl Partners podpořila konání mezinárodní konference Corporate governance ve střední Evropě na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Advokátní kancelář Randl Partners podpořila mezinárodní konferenci Corporate governance ve střední Evropě, která se konala dne 30. 5. 2014 na půdě Právnické fakulty UK v Praze.

V rámci úvodních zdravic promluvil o významu sbližování právní teorie a praxe i Partner kanceláře, Dr. Pavel Randl, LL.M.

Své příspěvky na konferenci následně předneslo 14 účastníků, mezi nimi i Mgr. Michal Vrajík, člen pracovněprávního týmu Randl Partners, který se zaměřil na problematiku odpovědnosti vedoucích zaměstnanců společnosti.

Více informací z konference naleznete zde či zde.

Praha, červen 2014
Best Lawyers 2014 opět oceňuje právníky Randl Partners
Tři advokátky Randl Partners jsou v rámci žebříčku Best Lawyers 2014 hodnoceny mezi nejlepšími právníky v České republice v oblasti pracovního práva a zaměstnanosti.

Žebříček Best Lawyers každoročně vyhodnocuje významné osobnosti právní praxe v různých oborech práva v 65 zemích světa. Čtvrté vydání Best Lawyers pro Českou republiku zařadilo Natašu Randlovou, Terezu Kadlecovou a Romanu Náhlíkovou Kaletovou mezi 15 nejúspěšnějších advokátů v tuzemsku v oblasti pracovního práva. Stejně jako v loňském roce se tak ani letos žádné jiné české advokátní kanceláři nepodařilo mít v žebříčku doporučované hned 3 členy týmu.

Díky úspěchům svých advokátek obdržela advokátní kancelář Randl Partners hodnocení "Top Listed" v letošním žebříčku Best Lawyers.

Praha, květen 2014
David Borovec členem České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně
Mgr. David Borovec se stal členem Společnosti pracovního lékařství, jež působí v rámci sdružení souhrnně označovaného jako Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně.

Členství ve Společnosti pracovního lékařství umožňuje Davidu Borovci poskytovat klientům advokátní kanceláře Randls Partners poradenství na poli pracovnělékařských služeb na té nejvyšší úrovni. Přistoupení našeho právníka k České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně tak zajišťuje jemu i ostatním členům pracovněprávního týmu Randl Partners možnost komunikace s předními experty na poli pracovního lékařství v České republice.

Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně je nezávislé sdružení fyzických osob - lékařů, farmaceutů a ostatních pracovníků ve zdravotnictví a příbuzných oborech, které se zaměřuje především na rozvoj a rozšiřování vědecky podložených poznatků lékařských věd a příbuzných oborů, usiluje o jejich využívání v péči o zdraví občanů se zvláštním důrazem na preventivní činnost.

Praha, květen 2014
! Randl Partners - oficiální změna sídla
Od 1. dubna 2014 advokátní kancelář Randl Partners mění své oficiální sídlo - najdete nás v nových kancelářích v Tetris Office Building na Budějovické.

Dovolujeme si Vás touto cestou informovat o oficiální změně sídla advokátní kanceláře Randl Partners, a to k 1. 4. 2014.

Nová adresa pro účely zasílání obchodních sdělení a běžné korespondence je od výše uvedeného data následující:

Tetris Office Building

Budějovická 1550/15a

140 00 Praha 4

Telefonické spojení do kanceláře zůstává v původní podobě: 222 755 311, faxové spojení se mění: 270 007 311.

Fakturační adresa se s poté s účinností od 1. 4. 2014 mění následovně:

Randl Partners – Dr. Pavel Randl

Tetris Office Building

Budějovická 1550/15a

140 00 Praha 4

IČ: 66220858, DIČ: CZ6710311696


 

Praha, duben 2014
Tým Randl Partners posílí specialista na pracovní právo Mgr. Michal Vrajík
Pracovněprávní tým AK Randl Partners se rozšiřuje o nového advokáta se specializací na pracovní právo, Mgr. Michala Vrajíka.

Pracovněprávní tým advokátní kanceláře Randl Partners se rozšířil o dalšího specialistu na pracovní právo Mgr. Michala Vrajíka. Michal Vrajík přichází z advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners, kde pracoval od roku 2009 a věnoval se především pracovnímu právu, právu obchodních korporací a jejich přeměnám a zastupování klientů v soudních řízeních.

Praha, duben 2014
AK se rozšiřuje o novou obchodněprávní koncipientku, Mgr. Alexandru Živělovou
Obchodněprávní tým Randl Partners se rozšiřuje o právničku na pozici advokátní koncipientky, Mgr. Alexandru Živělovou.

Po úspěšném ukončení magisterského studia na Masarykově univerzitě v Brně přichází Mgr. Alexandra Živělová do pražské AK Randl Partners. Jako členka obchodněprávního týmu se v rámci kanceláře bude specializovat především na právo obchodních společností a rekodifikaci soukromého práva. Předchozí praxi získala Alexandra v advokátní kanceláři BBH, advokátní kancelář, s.r.o.

Praha, únor 2014
Randl Partners v prestižním žebříčku Universum TOP 100 IDEAL Employers
Advokátní kancelář Randl Partners se podle žebříčku Universum TOP 100 IDEAL Employers umístila mezi padesáti nejúspěšnějšími zaměstnavateli v České republice v oboru Právo, a to z pohledu vysokoškolských studentů a absolventů.

Nadnárodní společnost Universum provádí výzkum v oblasti tzv. employer brandingu (neboli části marketingové strategie zaměstnavatelů přitahující do společnosti talentované VŠ absolventy) již řadu let – letos poprvé byl žebříček vyhlašován i v ČR. Randl Partners se tak prvním ročníku Universum Awards v kategorii Právo umístili vedle tak velkých zaměstnavatelů jako je ČEZ, Škoda Auto, Česká spořitelna nebo Komerční banka.

Praha, únor 2014
Nataša Randlová v magazínu Forbes
Česká edice světového magazínu Forbes přináší ve svém říjnovém vydání žebříček 50 nejvlivnějších žen Česka. Natašu Randlovou tento prestižní magazín označil jako 24. nejvlivnější ženu České republiky.

Žebříček padesáti nejvlivnějších žen České republiky vychází po své loňské premiéře již po druhé. I letos tak Forbes poměřoval vliv českých manažerek, majitelek firem, žen působících ve veřejné sféře, neziskovém sektoru, ale také ve sportu, kultuře či v médiích.

Praha, říjen 2013
Randl Partners podporují zdravé srdce
Jako lidská firma se zdravým srdcem se advokátní kancelář Randl Partners rozhodla podpořit edukativní projekt, který se věnuje prevenci i včasné léčbě srdečních onemocnění.

Advokátní kancelář Randl Partners by ráda využila svých kontaktů s personálními manažery mnoha českých i zahraničních firem pro podporu dobré věci v oblasti lidského zdraví: „Chtěli bychom je během pravidelných setkání k pracovněprávním novinkám seznámit s obsahem užitečné kampaně JEDNEJ RYCHLE, ZACHRAŇ ŽIVOT, která se věnuje prevenci i včasné léčbě srdečních onemocnění. Věříme totiž, že tyto informace mohou uplatnit v rámci zaměstnaneckých programů péče o zdraví, a podpořit tak zdravé srdce ve svých firmách,“ říká JUDr. Nataša Randlová. Více o kampani na www.infarktneceka.cz

Praha, září 2013
AK Randl Partners rozšiřuje pracovněprávní tým o novou koncipientku, Mgr. Lucii Hořejší
S příchodem podzimních měsíců se pracovněprávní tým Randl Partners rozšiřuje o další právničku, Mgr. Lucii Hořejší.

S příchodem podzimních měsíců se pracovněprávní tým advokátní kanceláře Randl Partners rozšířil o další právničku, Mgr. Lucii Hořejší, která úspěšně dokončila pětileté studium na pražské právnické fakultě. Po několikaleté praxi na pozici právní studentky v Randl Partners se tak Lucie posouvá v pomyslné hierarchii kanceláře na koncipientskou židli. Vedle pracovněprávní praxe se nová koncipientka ve spolupráci s vedoucí advokátkou Natašou Randlovou bude soustředit též na mediální a marketingový obraz kanceláře.

Praha, září 2013
Edice Fenomén: Tajemství mého úspěchu.
Týdeník Ekonom vydal v květnu 2013 speciální edici Fenomén: Tajemství mého úspěchu.

Edice Fenomén přináší třiadvacet příběhů úspěšných Čechů a Češek, mezi kterými je i JUDr. Nataša Randlová, která se zaměřuje na právní poradenství v oblasti pracovního práva.

V rozhovoru s redaktorem Ekonomu prozradí, jaký byl její prvotní impuls, který ji přivedl na podnikatelskou dráhu a jaká tajemství se skrývají za jejím úspěchem.

Praha, červenec 2013
AK Randl Partners opět obhájila loňské prvenství v žebříčku Chambers Europe 2013
Žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2013 potvrdil loňské umístění pracovněprávního týmu Randl Partners v nejvyšší kategorii (Band 1), stejně jako označení „výjimečné osobnosti“ (Star Individual) pro Natašu Randlovou.

Žebříček evropských advokátních kanceláří Chambers Europe 2013 potvrdil loňské umístění pracovněprávního týmu Randl Partners v nejvyšší kategorii (Band 1), stejně jako označení „výjimečné osobnosti“ (Star Individual) pro Natašu Randlovou.

Velice dobře se také umístily další dvě právničky týmu Tereza Kadlecová a Romana Náhlíková Kaletová.

Londýn, Británie, květen 2013
Tým Randl Partners opět běžel Hervis půl Maraton pro dobrou věc
Koncipienti a stážisté Randl Partners zaběhli již potřetí pražský Hervis 1/2 Maraton a pomohli tak nevidomým.

První dubnový víkend se reprezentanti Randl Partners opět zúčastnili pražského Hervis 1/2 Maratonu v Praze. Koncipienti a studenti z AK Randl Partners svými výkony podpořili akci s názvem „Běh pro dobrou věc“. Od našeho partnera – organizace Světlo pro svět – jsme za darovanou částku získali startovní čísla pro naše běžce, kteří tak od startu až do cíle běželi nejen se sportovním nadšením, ale také s pocitem, že dělají něco pro druhé. Koncipientka Kateřina Pokorná zaběhla krásný čas 2:00:05 a koncipient Ondřej Chlada zaběhl též pěkný čas 2:26:11. Závodu se zúčastnil i student Matěj Novák, který závod zaběhl v úctyhodném čase 1:28:23.

Praha, duben 2013
Do AK přichází specialistka na pracovní právo JUDr. Tereza Kadlecová
Advokátní kancelář Randl Partners se rozšířila o dalšího experta na pracovní právo, JUDr. Terezu Kadlecovou.

Advokátní kancelář Randl Partners se rozšířila o dalšího experta na pracovní právo JUDr. Terezu Kadlecovou. Tereza Kadlecová přichází z advokátní kanceláře Weinhold Legal, kde pracovala od roku 2006 a vedla pracovněprávní agendu této kanceláře. Je členkou České advokátní komory, členkou pracovní skupiny Americké obchodní komory v ČR a zakládajícím členem CzELA (Czech Employment Lawyers Association), sdružení advokátů specializujících se na oblast pracovního práva.

O příchodu JUDr. Terezy Kadlecové do AK Randl Partners informoval server EPRAVO.CZ a server PRAVNIRADCE.CZ.

Praha, leden 2013
Randl Partners potřetí Právnickou firmou roku
Advokátní kancelář Randl Partners získala v pátém ročníku soutěže PRÁVNICKÁ FIRMA ROKU 2012 opět prvenství v kategorii Pracovní právo. V této kategorii se jí podařilo zvítězit již v letech 2009 a 2010.

Advokátní kancelář Randl Partners získala v pátém ročníku soutěže PRÁVNICKÁ FIRMA ROKU 2012 opět prvenství v kategorii Pracovní právo. V této kategorii se jí podařilo zvítězit již v letech 2009 a 2010.

„Již třetí vítězství Právnické firmy roku v kategorii Pracovního práva je pro advokátní kancelář založenou teprve před třemi lety obrovská pocta. Oceněny byly zřejmě dlouholeté zkušenosti našich právníků v kombinaci s takřka rodinnou péčí, kterou našim klientům věnujeme. Neposkytujeme jen běžné právní služby. Sledujeme pro klienty pracovněprávní novinky, neustále píšeme články, přednášíme, vydáváme knihy… Sice je to občas náročné, ale v momentech, jako je tento, víme, že se to rozhodně vyplatí!“ okomentovala vítězství JUDr. Nataša Randlová.

Praha, listopad 2012
Nataša Randlová a Romana Náhlíková Kaletová zakládajícími členy CzELA
Czech Employment Lawyers Association (CzELA) je nově založené sdružení advokátů, kteří se specializují výhradně na pracovní právo.

Czech Employment Lawyers Association (CzELA) je nově založené sdružení advokátů, kteří se specializují výhradně na pracovní právo. Cílem asociace je vytvořit prostředí, v němž se budou moci pracovněprávní odborníci pravidelně setkávat, diskutovat, řešit případy z praxe a vyměňovat si tak cenné zkušenosti. CzELA si klade za úkol vydobýt pracovnímu právu odpovídající pozornost ve veřejné debatě, přispívat svým působením v oblasti pracovněprávní legislativy a být kompetentním zdrojem informací pro oblast českého pracovního práva v mediálním světě.

Celkem 22 zakládajících členů, včetně Nataši Randlové, která byla zároveň předsedkyní přípravného výboru, a Romany Náhlíkové Kaletové, se shoduje na tom, že pracovní právo si svou asociaci více než zaslouží.

Praha, říjen 2012
Pracovní právo pro personalisty 2013
V lednu 2013 začíná již druhý ročník kurzu "Pracovní právo pro personalisty" realizovaného v rámci programu celoživotního vzdělávání Katedrou andragogiky a personálního řízení FF UK v Praze.

Hlavními přednášejícími budou stejně jako v roce 2012 Nataša Randlová a Romana Kaletová. Jako speciální hosté pak v rámci kurzu vystoupí například Doc Petr Hůrka PhD. (PFUK), JUDr. Ladislava Steinichová (MPSV), Mgr. Šárka Hlaváčková (Krajský soud v Praze) či Ing. Ditta Hlaváčková (daňová kancelář Proxy).

Kurz je zaměřen na pracovní právo jako jednu z významných oblastí efektivního personálního řízení. Účastníci kurzu se v jeho průběhu seznámí jak se zákoníkem práce, jakožto základním předpisem českého pracovního práva, tak také s českou i evropskou judikaturou, která jim umožní dané problematice lépe porozumět. Kurz je zároveň interaktivní a dává také prostor k výměně cenných zkušeností z personalistické praxe mezi jednotlivými účastníky.

Praha, srpen 2012
Nataša Randlová hodnocena jako „Star Individual“
JUDr. Nataša Randlová získala hvězdné ohodnocení v prestižním žebříčku Chambers Europe 2012.

Publikace Chambers Europe 2012 mapující právní kanceláře i jednotlivé právníky - srovnatelná s Michelin Guide v gastronomii – přiřadila pracovněprávní expertce Nataše Randlové hodnocení „Star Individual“, které uděluje osobnostem s výjimečnou reputací ve svém oboru. Pracovněprávní tým Randl Partners si zároveň v žebříčku Chambers & Partners udržel nejvyšší úroveň hodnocení (Band 1) z možných šesti, do které byl zařazen již v loňském roce.

Právě zveřejněný žebříček evropských advokátních kanceláří pro letošní rok Chambers Europe 2012 přinesl významné ocenění pro JUDr. Natašu Randlovou. Získala v něm označení Star Individual vyhrazené pro osobnosti s výjimečně dobrou reputací ve svém oboru. Chambers & Partners definuje kategorii „Star Individuals“ jako ty nejlepší z nejlepších představující nejvyšší standard. Jde o prominentní odborníky, jejichž výjimečnost v daném oboru významně převyšuje všechny ostatní účastníky hodnocení. Do této kategorie bývají zařazeni právní experti, kteří významným způsobem dokázali změnit právní prostředí.

Londýn, Británie, květen 2012
International Law Office Client Choice Award 2012 pro Randl Partners
International Law Office (ILO) vyhodnotila Randl Partners jako vítěze ocenění International Law Office Client Choice Award 2012 pro Českou republiku.

International Law Office (ILO) je mezinárodní organizací spojující přední odborníky v oblasti obchodního práva a souvisejících oborů. Ocenění ILO Client Choice Awards vzniklo v roce 2005 s cílem ocenit právníky, kteří soustavně poskytují svým klientům excelentní kvalitu právních služeb a servis na vysoké úrovni. Kritéria pro udílení ocenění se soustředí především na schopnost poskytnout klientům skutečnou hodnotu, která jim pomůže v jejich podnikání, přesahující ostatní hráče na trhu. Nestačí tedy jen právní rady, ale i doplňkové služby pro klienty, chápání jejich požadavků a efektivní komunikace s nimi jsou nezbytností. Kanceláře i jednotlivci jsou nominováni výhradně firemními právníky a následně hodnoceni pracovníky ILO na základě celé řady kritérií.

Kancelář Randl Partners byla pro rok 2012 vyhlášena absolutním vítězem mezi všemi právními firmami v České republice. Tohoto ocenění naší práce si velmi vážíme a cítíme závazek k dalšímu zkvalitňování našich služeb.

Praha, duben 2012
Randl Partners v ročence významných advokátních kanceláří v ČR pro rok 2012
Elektronický internetový deník EPRAVO.CZ vydal druhé číslo ročenky významných advokátních kanceláří v České republice, a to pro období 2012.

Cílem autorů publikace je především přinést zadavatelům právních služeb přehled o trhu a jednotlivých právnických firmách.

Praha, březen 2012
Tým Randl Partners běžel 1/2 maraton pro dobrou věc
Advokáti, koncipienti a stážisté Randl Partners zaběhli pražský firemní Hervis 1/2Maraton, a pomohli tak neslyšícím.

Poslední březnový den se reprezentanti Randl Partners i přes značnou nepřízeň počasí opět zúčastnili firemního Hervis 1/2Maratonu v Praze. Hned dva týmy složené z advokátů, koncipientů a studentů Randl Partners svými výkony podpořily akci s názvem „Běh pro dobrou věc“. Od svého partnera – Agentury profesního poradenství pro neslyšící – jsme za darovanou částku získali startovní čísla pro Randls Ladies i Randls Gentlemen, kteří tak od startu až do cíle běželi nejen se sportovním nadšením, ale také s pocitem, že dělají něco pro druhé. Dámy v nabité konkurenci obsadily 188. místo, pánové skončili 71. z celkem 355 zúčastněných štafetových týmů.

Praha, březen 2012
PLC Which Lawyer? 2011
Britská ratingová agentura Practical Law Company (PLC) uveřejnila aktualizovaný mezinárodní žebříček PLC Which Lawyer? pro rok 2011 v kategorii Pracovní právo a zaměstnanecké výhody (Labour and employee benefits).

Po loňském premiérovém úspěchu pracovněprávní tým Randl Partners obhájil pozici vedoucí kanceláře v České republice v této kategorii i v roce 2011.

Zvláštní místo v seznamu advokátních kanceláří tvořících tzv. Super League 2011 získala mezinárodní pracovněprávní aliance Ius Laboris, jejímž hrdým členem jsou Randl Partners od března letošního roku. Aliance byla oceněna jako nejúspěšnější ve své kategorii s důrazem na celosvětové poskytování právních služeb nejvyšší kvality.

Obchodněprávní tým Randl Partners získal v loňském žebříčku doporučení v oblasti restrukturalizace a insolvence a je uznáván i v kategorii korporátní právo / fúze a akvizice v České republice.

Praha, říjen 2011
EPRAVO na návštěvě u Randl Partners
V rámci pravidelné rubriky "Na návštěvě u..." představuje elektronický internetový deník EPRAVO.CZ významné české advokátní kanceláře a přibližuje tak jejich vnitřní chod široké veřejnosti.

V říjnu redaktoři eprava navštívili také Randl Partners.

Jejich zážitky a dojmy z prohlídky naší kanceláře, stejně jako rozhovor s Natašou Randlovou a Barborou Kudrhalt Suchou, který při té příležitosti vznikl, si můžete přečíst v následujících článcích:

Na návštěvě u Randl Partners: Rodina s úsměvem na tváři

Na návštěvě u Randl Partners: Rozhovor s partnerkou, Natašou Randlovou

Praha, říjen 2011
Právnická firma roku 2010
Advokátní kancelář Randl Partners získala po loňském úspěchu prvenství i ve třetím ročníku soutěže PRÁVNICKÁ FIRMA ROKU 2010 v kategorii Pracovní právo.
Praha, listopad 2010
Právnická firma roku 2009
Advokátní kancelář Randl Partners získala prvenství ve druhém ročníku soutěže PRÁVNICKÁ FIRMA ROKU 2009 v kategorii Pracovní právo.
Praha, listopad 2009