Migrace, agentury a nelegální zaměstnávání

Zaměstnávání cizinců

Zaměstnávání cizinců a přijímání vyslaných cizinců ze zahraničí u některých personalistů i právníků vyvolává pocit úzkosti. Administrativa s tím spojená je dokonce někdy odrazuje od toho, aby se do podobných projektů vůbec pouštěli. Naši specialisté Vám s tím přehledně a jednoduše pomohou, kdy Vám vysvětlí, jakým způsobem se řeší imigrační otázky, pracovní povolení, zaměstnanecké karty či jaké všechny povinnosti musíte při zaměstnávání cizinců dodržovat. Poradíme Vám, jakou konkrétní proceduru je potřeba u daného cizince zvolit a jaké povolení vlastně potřebuje. Rovněž Vám můžeme pomoci s kontrolou dokumentů, které je potřeba k příslušným žádostem přiložit a pomoci s komunikací s úřady.

Agenturní zaměstnávání

Samotné agenturní zaměstnávání představuje poměrně flexibilní způsob, jak efektivně získat novou pracovní sílu. Poradíme Vám, jakým způsobem spolupracovat s agenturami práce, připravíme nezbytnou dokumentaci a seznámíme vás s možnými riziky. Přehledně Vám vysvětlíme, co všechno spadá do tzv. srovnatelných pracovních a mzdových podmínek agenturních zaměstnanců a na co je nezbytné u agenturního zaměstnávání pamatovat.

Nelegální zaměstnávání – švarcsystém a zastřené agenturní zaměstnávání

S nelegálním zaměstnáváním jsou spjaté poměrně vysoké pokuty. Naši odborníci Vám srozumitelně vysvětlí, jakým způsobem se vyhnout švarcsystému a nelegálnímu zaměstnávání. Spolupracujete s různými dodavateli na denní bázi? Pomůžeme Vám analyzovat vaše vzájemné smluvní vztahy a případně navrhneme úpravy, abyste se nevystavovali riziku vysokých sankcí. Máme zkušenosti i s prováděním auditů a odhalováním skrytého agenturního zaměstnávání, kde Vám pomůžeme navrhnout vhodná opatření, abyste postupovali v souladu s právními předpisy.

Vysílání zaměstnanců do zahraničí

Chcete vyslat svého zaměstnance k výkonu práce do zahraničí a nevíte si rady? Připravíme Vám nezbytnou dokumentaci a seznámíme vás s celým procesem a postupem vysílání zaměstnanců.

 


< Přejít zpět