Pracovní právo

Pracovní právo, zaměstnanost, kolektivní vyjednávání a personalistika je jednou z našich dvou hlavních specializací. Naším cílem je vytvořit místo, kde zaměstnavatelé a zaměstnanci naleznou spolehlivé a vyvážené právní poradenství nejvyšší odborné úrovně ve všech aspektech pracovního práva a HR managementu. Dlouhá léta práce pro profesionály v oboru nás naučila, jak kombinovat právní zkušenosti s praktickými potřebami našich klientů.

Pro naše klienty jsme vytvořili kompletní zázemí v pracovněprávní oblasti, od běžného poradenství a přípravy veškerých pracovněprávních dokumentů, přes akutní telefonické a e-mailové rady až po školení a publikaci pravidelných pracovněprávních novinek.

Pracovněprávní služby poskytují právníci Randl Partners vždy na míru. Naši klienti mohou očekávat vysoce individuální přístup k jejich záležitostem. Dlouholetá praxe a hluboké znalosti pracovního práva, zajištěné výhradní specializací všech členů pracovněprávního týmu pouze na pracovní právo a blízké oblasti, jsou zárukou profesionality veškerých našich služeb.

Úzká spolupráce s obchodněprávním týmem Randl Partners nám umožňuje zvládat skutečně široké spektrum oblastí pracovního práva i souvisejících otázek. Naše služby tak pokrývají i oblasti smluv o výkonu funkce statutárních orgánů, smlouvy s OSVČ a další smlouvy, kde dochází k propojení obchodního a pracovního práva.

Ius Laboris

Naše advokátní kancelář je členem aliance Ius Laboris, která spojuje přední advokátní kanceláře specializující se na pracovní právo. Ius Laboris zahrnuje více než 1400 právníků z advokátních kanceláří v 52 zemích, které poskytují komplexní služby celkem ve 165 městech po celém světě. Díky tomu mají klienti naší advokátní kanceláře přístup k nejlepším pracovněprávním službám na celém světě, stejně tak jako unikátní příležitost koordinace přeshraničních projektů.

Advokátní kanceláře sdružené v Ius Laboris vydávají pravidelné aktualizace a početné publikace porovnávající důležité aspekty právních regulací v různých státech (podmínky zaměstnání, výpovědi, vysílání zaměstnanců atd.). Pro klienty členských kanceláří jsou připravovány užitečné internetové semináře k řadě pracovněprávních témat.

Více informací naleznete v rubrice Mezinárodní spolupráce.

Naše aktivity

Pro dosažení našich cílů se soustředíme na intenzivní specializaci v oblasti pracovního práva a poskytování nadstandardních doplňkových služeb našim klientům, jako je příprava pracovněprávních aktualit, pořádání workshopů, seminářů a mnoho dalších.

Členové pracovněprávního týmu Randl Partners rovněž aktivně publikují v různých odborných časopisech specializujících se na oblast pracovního práva. Naše články či rozhovory s námi naleznete v rubrice Publikovali jsme.

Aktivně se také podílíme na činnosti nejen pracovněprávních asociací jako AKV (Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovněprávních vztahů), PMF (People Management Forum), EELA (Asociace evropských právníků specializujících se na pracovní právo), CzELA (Česká asociace advokátů specializujících se na pracovní právo) nebo IBA (Mezinárodní asociace advokátů), ale i na přípravě nové pracovněprávní legislativy.

S čím Vám pomůžeme?

NAPSALI JSME

Publikováno

Články a knihy 10. 4. 2024

Konečně – posun v české judikatuře ohledně přiměřených opatření pro osoby se zdravotním postižením

Již opakovaně jsme se na stránkách Práce a mzdy vyjadřovali k problematice přiměřených opatření pro osoby se zdravotním postižením. Rozebírali …

VÍCE INFO

Pracovní právo 10. 4. 2024

Dar odborové organizaci – obvyklá praxe? Daňové souvislosti s ohledem na tzv. konsolidační balíček

V rámci kolektivního vyjednávání se zaměstnavatelé často setkávají s požadavkem či prosbou odborové organizace, aby ji byl poskytnut dar, a …

VÍCE INFO

VÍCE ČLÁNKŮ

Pracovně právní tým

Jakub
Lejsek
advokát
David
Smolař
advokát
Ladislav
Mádl
advokát

Petr Hůrka
Of Counsel
Lucie
Krejčí
koncipientka
Kristýna
Nehybová
koncipientka
Miroslav
Nerad
koncipient
Vojtěch
Kalina
koncipient
Milan
Flachs
koncipient
Natálie
Mikolášková
právní asistentka
Antonín
Stehno
právní asistent
Lukáš
Děkanovský
právní asistent
Lucie
Hořejší
Marketing Manager

CELÝ NÁŠ TÝM