Problematické aspekty HR praxe

Whistleblowing

Poradíme vám se zřizováním vnitřních oznamovacích systémů v souvislosti s chystanou právní úpravou na ochranu oznamovatelů. Pomůžeme vám vybrat vhodné řešení a uvést jej v život, případně uzpůsobit vaše současné oznamovací kanály tak, aby odpovídaly právní úpravě. Samozřejmostí jsou i navazující služby jako je příprava vnitřních předpisů a další dokumentace k oznamování či potřebná školení pro zaměstnance.

Pracovnělékařské služby (PLS)

V rámci našeho dlouholetého odborného zaměření na pracovní právo víme, jaké palčivé problémy v praxi velmi často řešíte a známe na ně odpovědi. Z tohoto důvodu Vám velice rádi pomůžeme i v oblasti pracovnělékařských služeb (PLS), kde Vám mimo smluvní a vzorové dokumentace (smlouva s poskytovatelem pracovnělékařských služeb, posudek PLS, žádanka PLS) ochotně poradíme i s praktickými problémy, které v této oblasti vznikají.

Osobní údaje (GDPR) a ochrana soukromí zaměstnanců

Pomůžeme vám implementovat veškeré právní předpisy v této oblasti a připravíme vzorovou i konkrétní dokumentaci (např. informaci pro uchazeče a zaměstnance, informaci o kamerovém systému, souhlas se zpracováním osobních údajů, interní předpis o zpracování osobních údajů, archivační řád, smlouvy o zpracování osobních údajů či jinou smluvní dokumentaci zahrnující předávání osobních údajů). Poradíme vám, jak naložit s jednotlivými žádostmi a právy zaměstnanců v konkrétních případech. Provedeme též kompletní audit, kde posoudíme, zda nakládáte s osobními údaji správně, a následně implementujeme navržená doporučení, a to včetně případného školení zaměstnanců, posouzení vlivu na ochranu osobních údajů či analýzy, zda máte povinnost jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů. S ochranou osobních údajů souvisí i ochrana soukromí zaměstnanců na pracovišti – poradíme vám, jaké jsou možnosti sledování zaměstnanců a jak řešit z pohledu ochrany soukromí e-maily či sledování internetu na pracovišti.

Přechod práv a povinností, outsourcing (přechod mezi dodavateli)

Dochází ve vaší společnosti k jakékoliv fúzi, akvizici či k různému outsourcingu? Pak jistě řešíte otázku přechodu práv a povinností! Naši odborníci vám s tím pomohou a odborně posoudí, zda v daném případě opravdu k přechodu práv a povinností dochází, a pokud ano, připraví vás na to, aby přechod proběhl hladce bez jakýchkoliv zádrhelů – připraví delimitační dohodu, informace pro zaměstnance nebo projednání s odborovou organizací, otázky a odpovědi pro zaměstnance a jiné potřebné věci.

Elektronizace HR

Nelze opomenout ani další v poslední době velmi diskutovanou záležitost, a to elektronizaci dokumentace v HR oblasti. Poradíme vám, jaké dokumenty je možné v dnešní době elektronizovat, čímž ušetříme nejen místo ve vašich spisovnách, ale také životní prostředí!

Vyšetřování – diskriminace a šikana na pracovišti

Pracovněprávní vztahy nejsou vždy jen růžové a mezi zaměstnanci dochází velmi často k různým konfliktům. V praxi se setkáváme i s řešením diskriminace či šikany některých zaměstnanců. Můžete tak využít naše zkušenosti s vedením vyšetřování, kde vám buď celý proces investigace nastavíme, a/nebo ho povedeme, a to včetně následného poradenství, jak danou situaci úspěšně vyřešit.

 


< Přejít zpět